Karayolu parsiyel taşımacılığı avantajları 

Karayolu parsiyel taşımacılığı avantajları 

Karayolu parsiyel taşımacılığı avantajları Üretimin en önemli bileşenlerinden birisi de üretilen malların çeşitli taşıma araçları yoluyla istenilen güzergaha ulaştırılmasını içeren lojistik süreçleridir. Ticari faaliyetlerde çeşitli yüklerin avantajlı taşıma seçenekleriyle ulaştırılması bütçenin verimli kullanımı açısından önem taşımaktadır.

parsiyel tasıma

Taşımacılık süreçlerinde zaman, bütçe ve işgücü bakımından karayolu parsiyel taşımacılığı avantajları şu başlıklarda özetlenebilir: 

  • Aynı güzergahtaki yüklerin taşınması zamandan tasarruf sağlar.
  • Müşteri odaklıdır.
  • Küçük adet ya da ebatlı siparişler için beklemeye gerek kalmaz.
  • Esnek hizmet anlayışıyla müşterilerin talepleri doğrultusunda yüklerin istenilen şekilde teslimini sağlar.
  • Gerektiğinde hava, denizyolu gibi taşıma modlarıyla entegre edilebilir.
  • Müşterilerin etkin lojistik süreçlerle bütçelerini verimli kullanmalarını sağlar.
  • Küçük girişimciler, ihracat sürecine yeni başlayanlar ile e-ticaret sektörü için rekabet gücünü destekler.

Firmaların ürettiği ürünlerin istenilen noktalara zaman ve maliyet açısından en avantajlı biçimde ulaştırılması rekabet gücünü destekler. Ulusal ya da uluslararası düzeyde taşıma maliyetleri düşünüldüğünde parsiyel taşımacılığın avantajları net olarak ortaya çıkar. Esnek taşıma anlayışıyla ihtiyaçlara karşılık veren karayolu parsiyel taşımacılığı müşteri odaklıdır. Karayolunda taşımacılık yapan tır, kamyon gibi çeşitli araçlar içerisine yerleştirilen yüklerin taşınmasında kapladığı alan doğrultusunda ödeme yapılır. Böylece ebatları farklı yüklerin kısa sürede avantajlı fiyatlarla ulaştırılması gereken noktalara taşınması mümkün olmaktadır. 

Firmaların bütçelerine uygun lojistik süreçleri içeren karayolu parsiyel taşımacılığı avantajları sadece maliyetle sınırlı değildir. Karayolu parsiyel taşımacılığı aynı zamanda lojistik süreçlerin verimli kullanımını da destekleyen bir taşımacılık türüdür. Karayolu taşıma modu kullanılarak yapılan parsiyel taşımacılıkta yüklerin aynı güzergah üzerinde taşınması söz konusu olduğundan zaman bakımından da avantajlar sağlar. Zaman ve enerjide esneklik sağlayarak müşteri odaklı hizmet sunan karayolu parsiyel taşımacılığı firmaların taşıma bütçelerini maksimum düzeyde verimli kullanımını sağlar. Ulusal düzeyde olduğu gibi uluslararası düzeyde de karayolunda parsiyel taşımacılık lojistik bütçesine zaman ve maliyet bakımından avantajlar getirir. 

Bütçe ve zamanın verimli kullanımını sağlayan uluslararası düzeydeki karayolu parsiyel taşımacılığı tırlar kullanılarak yapılır. Uluslararası parsiyel taşımacılıkta yükler depodan ya da kapıdan alınarak taşıma aracına transfer edilir. Sürecin firma odaklı yürütüldüğü uluslararası düzeydeki karayolu parsiyel taşımacılığında esneklik avantajıyla müşteriye kolaylık sağlanır. Güzergah planlaması yapılırken yüklerin ulaştırılacağı noktaya göre yükleme yapılması da sürecin hızlı ilerlemesini sağlar. 

Etkin lojistik süreç planlaması sunan karayolu parsiyel taşımacılığı ile yüklerin varış noktasında da hızlı biçimde dağıtımı yapılabilmektedir. Uluslararası karayolunda gerçekleştirilen parsiyel taşımacılığında aynı güzergahta taşınan yüklerin kapıdan ya da depodan dağıtımı söz konusu mümkün olabilmektedir. Varış noktasına göre güzergah boyunca yüklerin sırasıyla dağıtımı gerçekleştirilir. Karayolu parsiyel taşımacılığı ürünün ölçü ve tonajına göre taşıma maliyeti sunar.

cevrimici
0 532 559 78 10